www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Праисторическо скално светилище с.Долно Дряново


  Reply to this topicStart new topic

> Праисторическо скално светилище с.Долно Дряново
dego
Публикувано на: 29.11.2009, 15:53
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 14
Участник # 2 069
Дата на регистрация: 27-November 09



Здравейте,
Светилището в Долно Дряново е най голямото в Европа и най-слабо проучено в България!
Снимам в района на с. Долно Дряново(snimka bg./Долно Дряново/автор sevan) вече две години ,а съм пребродил едва 2/3 от цялата площ! Някои от паметниците са уникални не само за България,но каква полза от тях ,ако останат в забрава?

Попаднах на още пет автономни скални светилища,което превръща автоматично мястото в светилищен комплекс!
Надявам се да се намерят родолюбци да помогнат със снимането,защото докато археолозите се заинтересуват от това място иманярите ще са свършили и тяхната работа!
Смятам,че познаването на едно такова светилище,намиращо се в геометричния център на цикъла Веда Словена,може да донесе много изненади в научните среди,от което ще спечелим ние и нашите деца!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.11.2009, 17:54
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Уточни каква точно помощ искаш при снимането, кога, как, можем да се организираме и да помогнем. Но първом трябва да се запознаем. Аз го посетих, това лято, огледах централното плато, и малки части от покрайнините. Снимах неща, които професор Бояджиев, не е публикувал, но ги знаеше, а те са много ценни. Видях поне 20 иманярски трапа под и вляво от Тангра1. Оттам събрах, солидно количество орнаментирана керамика, която беше, според начина на датиране от днешната археологическа наука, от бронза и желязото, но мисля,че имаше парчета и от каменно-медната. Хвърлих един поглед на покрайнините, които заснех, и видях, че и там има какво да се види, но тръгнах, защото исках да посетя и Кози камък светилището над Ковачевица.
Аз съм готов да помогна. Не разполагам, обаче с личен автомобил, ако това те интересува.
В района има още светилища, да проучих въпроса, преди време, но нямах време да обиколя съседните на Долно Дряново села, освен Кози Камък, където пътьом към него открихме още едно светилище, от раз.
така, че инициативата ти е добра, аз ще я подкрепя с действия, стига и ти да си навит за такива.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.11.2009, 17:56
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Светилището в Долно Дряново е най голямото в Европа и най-слабо проучено в България!
===================================================

Всички светилища в България са изключително слабо проучени, защото, ако се проучат както трябва, ще обърнат официалната история с краката нагоре. Затова не им се занимава с тях.
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.11.2009, 18:08
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Уникални неща си снимал, изключителна работа. За лицата да не говорим, но тоа със свастиката е уникално. Изглежда ми като няколко редов надпис. И самия факт, че е покрит с такъв дебел лишей, вероятно говори, че определено свастиката, едва ли е от преди 60-70 години.

http://sevan.snimka.bg/bulgaria/dolno-drya...28.16052022.big

Ти си като мене, в начина на търсене и поглед, ще свършим добра работа.
PMEmail Poster
Top
dego
Публикувано на: 29.11.2009, 22:13
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 14
Участник # 2 069
Дата на регистрация: 27-November 09



Тия компутри ще ме пощурят,аз пиша ,пиша , а то нищо не излиза! Съгласен съм ,че трябва да се видим,най- малкото да минем на ниво -имейл!
Светилището в ДД ,съвсем не е такова ,каквото си го представят болшинството!
Натрупах много опит,познавам терена по-добре от местните,последните 1,5 г. живях в съседното с. Долен! Мога да споделя ,че централния хълм ,по мое мнение не е официално познатия,но това е друга тема!
PMEmail Poster
Top
Йордан_13
Публикувано на: 29.11.2009, 22:29
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (dego @ Nov 29 2009, 10:13 PM)
Тия компутри ще ме пощурят,аз пиша ,пиша , а то нищо не излиза! Съгласен съм ,че трябва да се видим,най- малкото да минем на ниво -имейл!
Светилището в ДД ,съвсем не е такова ,каквото си го представят болшинството!
Натрупах много опит,познавам терена по-добре от местните,последните 1,5 г. живях в съседното с. Долен! Мога да споделя ,че централния хълм ,по мое мнение не е официално познатия,но това е друга тема!

Значи и ти си като мен и аз живях 3 г., и живея в Ситово и познавам терена, по-добре, защото просто си станах местен;))) Пиши ми лично съобщение във Форума, ако знаеш как става, да ти дам мейла си и там да си пишем.
PMEmail Poster
Top
dego
Публикувано на: 30.11.2009, 7:19
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 14
Участник # 2 069
Дата на регистрация: 27-November 09



Уточни каква точно помощ искаш при снимането
Да снимаме,снимаме,снимаме и да шумим,шумим,шумим,кой,колкото, и както може,пък все някой някога ще чуе!

Малките камъчета преобръщат каруцата!
PMEmail Poster
Top
anti666
Публикувано на: 30.11.2009, 14:18
Quote Post












Здравей и от мене. Искам да уточня, дали ще ни чуе некой мастит археолог или чужденец за мен е без никакво значение. Едните обслужват в момента системата и в болшинството работят за иманярите (справка проф. Драганов и братя Бобокови), а другите въобще не им пука за българите. За мен основната цел, освен чувството за Свобода, която човек с открито сърце усеща там е тази . Ако искаме това, за което загатна от Веди Словени да стане, трябва да използваме тези места по предназначение. А светилищата от дълбока древност са използвани най-вече като връзка с отклЮченото Небе. Така е било някога, не мисля че е по-различно и сега. Освен ако враговете ни не са се погрижили да унищожат духовната им сила, като Перперек и Момчил връх.
За съжаление много малко хора в България виждат тази тяхна функция и още по малко хора имат възможността да я използват. Повечето българи се надяват на мякой отвън да ни "оправи" или на поредното партийно величие. Това имам предвид, иначе само за снимки, които да събират прах в някой диск или за туристическа реклама - лошо няма, но не отговаря на нашите цели.

И да, съгласен съм че известния на всички масив не е централната част. Така е и на други места - вероятно е и там, за което си има своите причини.
Top
Йордан_13
Публикувано на: 30.11.2009, 14:48
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 092
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (dego @ Nov 30 2009, 07:19 AM)
Уточни каква точно помощ искаш при снимането
Да снимаме,снимаме,снимаме и да шумим,шумим,шумим,кой,колкото, и както може,пък все някой някога ще чуе!

Малките камъчета преобръщат каруцата!

Ако поставим акцента върху научната страна на въпроса, първом трябва да го изследваме ние, да съберем наличния материал, да го осмислим, да го оставим да узрее, да излезем с определено становище. И тогава вече, да търсим сближаване на позициите с някой археолог или историк, но това е много трудно, по няколко причини. Първата е, че учения с титлата страда от един вид комплекс за всезнание и методология, и ако той не е "откривател" на товае място, както в случая г-н Бояджиев е физик, макар и професор, но не е мастит историк или археолог, медиите не вдигат никакъв шум.
А ти виждаш, че шума около него е нож с две остриета. За него разбрахме и ние, но разбраха и още множество иманярски дружинки, които за рекорден срок го надупчиха като сирене.
Така, че шума няма да го спаси, разкриването на духовно-културните му пластове е от значение, защото обогатява със знание отделния Българин и след това идва вече по-тънкия въпрос на контакта на личния свят на индивида, на поклоника, с енергиите на светилището. Това е най-тънката и фина страна на нещата. Този, контакт се осъществява на първи план още с изследванията, но истинската му дълбочина идва по-нататък. Вътрешното набогатяване е незабележимо и може да не се усети изведнъж, а след години.
За да се работи с енергиите на светилището, трябва да проникнеш в тайните му, да си готов за тях и те да ти се разкрият, а ти да умееш да ги управляваш. Иначе си на прав път, но това е още само началото, според мен.
PMEmail Poster
Top
dego
Публикувано на: 30.11.2009, 22:55
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 14
Участник # 2 069
Дата на регистрация: 27-November 09



Който търси истината, Бог вижда и който лъже Бог вижда. На християните Българите направиха много добрини и християните забравиха, но Бог вижда.
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topic

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020